
| Parameter | Value |
|---|---|
| Reference Type | External |
| Interface Type(Data Interface) | Parallel |
| Max Digital Supply Voltage | 36 V |
| Min Digital Supply Voltage | 9 V |
| Analog Supply Voltage | ±18 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 10 |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Settling Time | 150 ns |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Differential Output | Yes |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
